Çalışma Alanlarım

Bireysel Psikoterapi

Hakettiğiniz hayatı yaşamak yüklerinizden kurtulmalısınız...

Detaylar

Evlilik ve Çift Terapisi

İlişkinizi yaşam kaynağı haline getirmek sizin elinizde...

Detaylar

Cinsel Terapi

Cinselliği sorunların gölgesinden kurtarın, hazza ve mutluluğa adım adın, özgürleşin...

Detaylar

Online Terapi

Psikoterapi desteği almak isteyen danışan ile terapist arasındaki en kısa mesafe: Online Terapi

Detaylar
Sanver Yerebakan Klinik Psikolog Psikoterapist

Şanver Yerebakan

Klinik Psikolog - Psikoterapist

2004 yılında Atatürk Üniversitesi “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” lisans eğitimine başlamış, 2008 yılında "Psikolojik Danışman" ünvanıyla mezun olmuştur. 2013 yılında, Üsküdar Üniversitesi “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” eğitimine başlamış ve kişilik bozuklukları konusundaki tez çalışmasını tamamlayarak “Klinik Psikolog” unvanını almıştır. Aynı üniversitede "Psikoloji Doktora" programına devam etmektedir. Bütüncül Psikoterapi Eğitmeni ve Süpervizörü olarak Psikoterapi Enstitütsünde aktif görev almaktadır. Ayrıca, İnsula Psikoloji bünyesinde 2021 yıldan beri, ruh sağlığı profesyonellerine yönelik "Psikodinamik Temelli Bütüncül Psikoterapi" eğitimi gerçekleştirmekte, süpervizyonlar çalışmalarını sürdürmekte, psikoterapi temalı çeşitli kongre ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılım sağlamaktadır. 

2012 yılından beri "Psikodinamik Temelli Bütüncül Psikoterapi" yaklaşımıyla; Bireysel Psikoterapi, Çift Terapisi ve Cinsel Terapi alanındaki çalışmalarını  kurucusu olduğu İnsula Psikoloji’de sürdürmektedir. 

devamı

image
Tüm Yorumlar - Sizde Yorum Yapın

Danışan Yorumları

Testlerimize katılarak, kendinizi ve ilişkilerinizi analiz edebilirsiniz.

Tüm Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 • Psikoterapi nedir?

  Psikoterapi, "ruhsal iyileşme" anlamına gelmektedir.  Psikoterapi süreci ise ruh sağlığı alanında profesyonel hizmet sunan uzmanların(Klinik Psikolog, Psikiyatr), yetkin oldukları psikoterapi alanının bilgi ve becerilerini kullanarak, psikolojik kaynaklı ruhsal problemlerin çözümü konusunda yardım isteyen danışanların değişim ve dönüşüm yolculuğuna eşlik etmesidir.  Psikoterapi, belli kurallar ve sınırlar dahilinde oluşturulan bir çerçeve içerisinde görüşmelerin sürdürüldüğü; bilimsel araştırmalarla desteklenen ve birikerek ilerleyen psikoterapi kuramlarının ışığında, danışanın şikayetlerinin değerlendirildiği; çözümüne dair iyileştirici süreçlerin planlandığı; sıkıntılı olan duygu, düşünce ve davranışlarla ilgili değişim oluşturma amacıyla terapötik müdahalelerin gerçekleştirildiği bir ruhsal yardım sürecidir.

 • Psikoterapi ne değildir ?

  Akıl vermek, tavsiyelerde bulunmak, belli inançlar doğrultusunda ikna etmek ya da rahatlatmak değildir. Kısa yoldan yaşanan bütün problemleri ortadan kaldıracak sihirli bir değnek de değildir. Hızlıca bilinçdışınızı temizleyecek, kötü hissetmeden ve hiç zorlanmadan bütün sorunlardan sizi kurtaracak şifalı bir çalışma da değildir. 

 • Psikoterapinin amacı nedir ?

  Psikoterapinin amacı; danışanın şikayetlerinin kalıcı olarak çözülmesi ve sürdürülebilir iyilik haline ulaşmasına, tercih ettiği hayatı yaşayabilecek güce ve olgunluğa erişmek için ihtiyaç duyduğu dönüşümü gerçekleştirmesine yardımcı olmaktır. 

 • Psikoterapi mi ? Farmakoterapi mi ?

  Psikoterapi (Klinik Psikolog ya da Psikiyatr) konuşarak iyileşmek, farmakoterapi(psikiyatr) ilaç kullanarak iyileşmek anlamına gelmektedir. Bazı ruhsal sorunların tedavi süreci sadece ilaçla mümkünken, bazı ruhsal sorunlarda hem ilaç kullanmak hem de psikoterapi yardım almak gerekmektedir. Bazı durumlarda ise sadece psikoterapi, kişinin sıkıntılarını aşması için yeterli olabilmektedir. Eğer günlük hayatınızı devam ettiremeyecek düzeyde sıkıntılar yaşıyorsanız ve işlevselliğiniz normal birine göre çok ciddi düzeyde bozulmuş işe ilk olarak psikiyatr a muayene olmanız gerekmektedir. Eğer günlük yaşam düzeninizi devam ettirebiliyor ve kendi üzerinize düşünme gücünü hissedebiliyorsanız, psikoterapi yardımı almanız yararlı olacaktır. 

 • Ne zaman yardım almalıyım?

  Yaşam kalitenizi etkileyen, duygu durumunuzda olumsuz değişimler hissettiğiniz, sizi etkileyen durumlarla baş etmekte zorlandığınız, mutsuz, huzursuz, bunaltılı, takıntılı, çökkün, isteksiz, kaygılı, yaşam coşkunuzun kalmadığını hissettiğiniz, ilişkiniz de ve cinsel hayatınızda sorunlar yaşadığınız durumlarda, mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

 • Kaç seans gelmem gerekir ? Bir seans kaç dk. dır

  Yaşamış olduğunuz sıkıntının şiddetine, hayatınızı etkileme düzeyine, sıkıntının ortaya çıkma sürecine, terapi sürecinden beklentilerinize, motivasyon düzeyinize ve kişilik özelliklerinize göre değişmektedir. Eğer hayatınızın bir alanında problem yaşıyorsanız ve semptom odaklı bir süreç talep ederseniz, ortalama 8-12 seans aralığında sürmesi(daha kısa ya da uzun da olabilir) beklenirken, hayatınızın genelinde etkili olan kişilik yapılanması ve savunmalarla ilgili gelişimsel bir dönüşüm amaçlanıyorsanız en az 6 ay (6 ay - &) sürmesi beklenir. Değerlendirme yapıldıktan sonra durumunuza göre bir süreç önerisinde bulunulur, terapist ile danışanın beraberce belirleyeceği bir zeminde çalışmalar yürütülür.Seans süresi 50 dk dır. Seasn sıklığı ortalama haftada 1 olarak planlanır. Danışanın durmuna ve ihtiyacına göre daha sık yada daha seyrek çalışmak da mümkündür.

 • Psikoterapist seçerken nelere dikkat etmeliyim?

  Klinik Psikolog (Psikoloji yada PDR mezunu olup " Klinik Psikoloji" de yüksek lisansını tamamlayanlar) ya da Psikiyatri uzmanı olması, en az bir psikoterapi ekolünde yeterli eğitimi alıp yetkin olması, süpervizyon eşliğinde vaka görmüş olması ve yeterli düzeyde mesleki tecrübeye sahip olması gibi kriterlere göre seçim yapmanız yararlı olacaktır. 

image